K A P S A M
Y A Z I L I M

Yükleniyor

WEB YAZILIM

Web yazılımlar; web sitelerinin temel taşını oluşturan işaretleme diline özellikler katmak için uygulanan yazılımlardır. Bu yazılımlar sayesinde kişinin düzeltmesine ihtiyaç olmadan web sitesi kendisini otomatik bir şekilde güncelleyebilir.

Web sitenizde olmasını istediğiniz eklentilerin bir arada olmasıdır. İnternet kullanıcılarının en çok merak ettiği web sitesinin nasıl yapıldığı sorusu ise web yazılım ile yanıt bulmaktadır.

Web yazılım ile yapılan web sitesi, kullanıcıların görebildiği ve kullanıcıların göremediği iki aşamaya ayrılmaktadır.

Kullanıcıların görebildiği kısımda, sitenin logosu, içeriği ve tasarımı yer almaktadır. İnternet sitesi sadece karşınıza çıkan görsellerden ibaret değildir. Kullanıcıların göremediği kısım ise web sitesinin beyni olarak adlandırılır. Burada görselleri bir araya getirmek ve site üzerinde bir komut verdiğinizde ön planda göremediğiniz ve arka planda çalışan binlerce satırlık kodlardan oluşturulduğunu bilmeniz gerekiyor. İşte bu konu ile ilgili her şey kapsamyazilim.com adresinde mevcuttur.

 

Web Yazılım Kılavuzu

Web yazılımında en önemli olay kodlamadır. Kapsamlı bir web yazılım genel anlamda bilgisayarın kullanılmasını sağlayan donanım haricindeki her şeyi ifade eder. Web yazılım kodlama, tüm bilgisayar işlemlerinde olduğu gibi, programlama dilleriyle hayata geçirilir. Kodlama, yani programlama bilgisayara yön veren komutlar dizisidir. Bu kodlamalar yazılımlar ve kodlama dilleri sayesinde uygulanır.

 

Profesyonel Web Yazılımı

Web sitesi yazılımının temel görevi, tasarım sırasında kodlama dillerinin kullanılmasıdır. Web sitesinin daha sağlam temele sahip olması ve sonradan yapılması gereken değişikliklerin daha kolay yapılması açısından fazlasıyla önemlidir. Dünya üzerinde en yaygın  kullanılan web sitesi yazı dili html ve css kodlama dilleridir.Kapsamlı bir web sitesi tasarımı yapacaksanız daha farklı kodlama dillerini bilmeniz gerekmektedir.

Kapsam Yazılım ekibi olarak bu unsurları en iyi şekilde uygulamaktayız. Kapsam Yazılım’da tüm bu yazılım dillerinde kodlama yapılırken, internet sitesinin seo uyumlu olmasına ve mobil cihazlarda kullanılması için hazırlanmasına önem gösterilir. Aynı zamanda bu sitede yönetim paneli de titiz bir şekilde hazırlanmaktadır.

Web yazılım yapılırken, kodların son satırlarına o kodun niçin kullanılacağının dikkatlice yazılması gerekir. Bu şekilde yapılan web yazılımı, web tasarımını geliştirecek olan kişiler için de fazlasıyla kolaylık sağlamış olur.

 

Web Yazılım Dilleri Nedir?

Bir web sitesini istenilen pozisyona ve konuma getirmeyi amaçlayan araçlar, web yazılım dilleri olarak adlandırılır. Bazı yazılım dilleri diğerlerine göre daha gelişmiş olabilmektedir. Dolayısıyla birden fazla yazılım dili bilmek oldukça önemlidir. Web yazılım dilleri aracılığıyla web sitesinin geliştirilmesi ve kullanıcılara hizmet vermesi sağlanır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun dil kullanılır. Web yazılım dili aracılığıyla internet sitesinde olması gereken ve istenen tüm detaylar uygulanabilir.

Kapsam Yazılım’da bulunan programlama dilini bilen uzman kişiler, rahatlıkla bir web sitesi tasarlayabilirler. Web yazılımı yapacak olan kişinin birden fazla programlama dili bilmesi oldukça fayda sağlayacaktır.

Yazılım dilleri hakkında bilgi sahibi değilseniz ve bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, uzman kişilerden destek alabilirsiniz. Bu alanda eğitim almış kişiler internet sitenizi istediğiniz özelliklerde yaratabilirler. İşte bu kişiler kapsamyazilim.com internet sitesinde faaliyet göstermektedir.

 

Kapsam Yazılım Tarafından Tercih Edilen Yazılım Dilleri

Web yazılım dilleri birçok isim altında sınıflandırılmıştır. Web sitesi yapabilmek için çeşitli yazılım dillerini kullanabilirsiniz. Sitenize eklemeniz gereken ayrı özellikler için farklı yazılım dilleri kullanmanızda gerekebilir. İnternet platformunda bu hizmeti sunabilen birçok popüler yazılım dili vardır.  Kapsam Yazılım bünyesinde yer alan, en çok kullanılan ve tercih edilen yazılım dilleri:

 

Html Yazılım Dili; Web programlama kapsamında  en çok bilinen yazılım dilleri arasında yer alır.  Ayrıca bazı tasarımcılara ve yazılımcılara göre html, tam anlamıyla bir yazılım dili değildir. Çünkü html için çoğu yazılım dilinin çıkış noktası olduğu söylenmektedir.

Web yazılım; En ön plana çıkan bu yazılım dilinin aslında bir işaretleme dili olduğu da söylenebilir. Bir web sitesinin ana tasarımı her seferinde bu dil aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Php Yazılım Dili; Php oldukça geniş kapsamlı ve neredeyse sınırsız olan bir programlama dili olarak bilinmektedir. Web yazılım dilleri arasında oldukça özel bir yeri olan bu dili öğrenirken güncellemeniz de gerekir. Her zaman geliştirilen ve güncellenen bir dil olan php, web sitenizi en yüksek seviyeye taşıyabilir.

Javascript Yazılım Dili; Web yazılım dilleri içerisinde popüler olan bir diğer programlama dili ise Javascript olarak göze çarpar. Bu yazılım dilini html kodları ile birlikte kullanarak yazılımı daha zengin hale getirebilir ve geliştirebilirsiniz.

Css Yazılım Dili; Html ile ortak olarak kullanılan css, sitenizi üst seviyelere taşımaktadır. Bu programlama dili html ile beraber kullanıldığında sitenizin görsel gelişimini css ile tamamlayabilirsiniz.

 

Web Yazılımcı Ne Demek? Nasıl Web Yazılımcı Olunur?

Web yazılımcı, çalıştığı kurum veya şirketin web sitesinin yazılım programlarını kuran, temel içeriklerini yönetip uygun olup olmama durumunu kontrol eden kişilere verilen mesleki isimdir. 

 

Web tasarımcı nasıl olunur?

Web yazılım uzmanı olmak için üniversitelerde  yer alan bilgisayar mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği bölümlerinden en az bir tanesinden mezun olması gerekmektedir.

Bu lisans programlarından mezun olmuş kişiler, şirket veya kurumlarda kendilerine daha rahat iş bulabilir ve nitelikli eleman olarak görünürler. Sizlerde Kapsam Yazılımı tercih ederseniz bu donanımlara sahip kişilerle çalışma imkânı sağlamış olursunuz.

 

Web Yazılımcısının Bilmesi Gerekenler:


 

  • Veri Yapıları ve Algoritmalar
  • Programlama Dilleri
  • Sürüm Kontrolü
  • Veri Tabanı ve SQL
  • Web Sunucusu


 

Veri Yapıları Ve Algoritmalar: Çoğu programlama eğitimine başlamadan önce veri yapıları ve algoritmalar gösterilir. Harita, dizi, küme, bağlantılı liste gibi benzer tüm veri yapılarına hâkim olmak gerekmektedir. Web yazılım uzmanlarının öğrenmesi gereken en önemli konudur.

Programlama Dilleri: Bu program dillerini öğrenmeden web yazılımcı olunması mümkün değildir. Css ve Java öğrenilmesi geren başlıca dillerdir. Bu web yazılım dillerine yeterli seviyede hâkim olduktan sonra kendilerini geliştirmek isteyen yazılımcılar, Python ve Javascript ile kariyerlerini yükseltebilirler.

Sürüm Kontrolü: Kodu saklamak için gerekli bir öğedir. Web yazılımcı olmak isteyen Git veya SVN gibi sürüm kontrolleri içi kullanılan materyalleri bilmelidir.

Veri Tabanı ve SQL: Çok sayıda veri tabanı çeşidi vardır. Sektörde adlarından oldukça söz ettiren Oracle ve Microsoft SQL bunlardan sadece ikisidir. Bunlardan bir tanesini bilmek yeterlidir ancak veri tabanı işleyişi mutlaka bilinmelidir.

Web Sunucusu: İnternet sitelerinin barınmalarını ve yayında kalmalarını sağlar.

 

Web Yazılım Sık Sorulan Sorular

Neden Kapsam Yazılım’da Web Yazılım Yaptırmalıyım?

Kapsam Yazılım sizin istekleriniz doğrultusunda hareket ederek en iyi web yazılımını gerçekleştirir.Web yazılım sonrasında oluşabilecek tüm sorunlarda destek sağlar. Web sayfalarınızın uygun ve kullanıcı dostu sayfalar olmasına dikkat eder.

Sunucu Barındırma Hizmeti Nedir?

Bir diğer adı da Hosting’dir. Web sitesine ait olan dosyaların saklanmasında ve korunmasını sağlar ve web sitesinin internet aracılığı ile sunulma işlemidir.

Domain Nedir?

Domain yani bir diğer ismiyle alan adı web sitenizin adresi ve ismidir.

SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu yandex ve google gibi arama motorlarında kullanıcılarınız tarafından bulunabilmesi için uygun hale getirilmesidir.